Türk Lezzet Müzesi geliyor

Ağustos ayında İstanbul 42 Maslak’ta açılması hedeflenen Türk Lezzet Müzesi, gastronomi dünyasının uğrak lezzet merkezi olmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin yerel lezzetlerini koruyan ve üreten seçkin markaların temsilcilerini bir araya getiren Türk Lezzet Müzesi, 81 il ve 22 ayrı yörenin en az 25 yıllık köklü lezzet markalarını buluşturacak.

Türkiye’nin en meşhur kuru fasulyecisinden en lezzetli pidecisine, simitçiden midyeciye, mısırcıdan kestaneciye kadar her türlü lezzeti sunan seyyar satıcılar, Türk Lezzet Müzesi’nde modern ve hijyenik bir ortamda tek bir çatı altında toplanacak.

Tek katta 6 bin metrekare alanda, 20-200 metrekare arası 45 kiralık lokanta/dükkana ev sahipliği yapacak olan Türk Lezzet Müzesi, 1.800 kişilik ortak alan oturma kapasitesine ve 600 kişilik açık oturma alanına sahip olacak. Gurme yazar Mehmet Yaşin’in de destek olduğu Türk Lezzet Müzesi’nde markaların lezzetlerinin hikayesinin paylaşılacağı ve dünya lezzetlerinin hikayelerinin dinleneceği bir mutfak atölyesi de yer alacak. Müze’de ülkenin en özgün, kaliteli ve lezzetli ürünleri tadılabilecek, satın alınabilecek ve lezzet deneyimi hakkında bilgi sahibi olunabilecek.

Günde 6 bin ziyaretçiyi hedefleyen Türk Lezzet Müzesi’nin gurmelerin, ailelerin, yerli/yabancı turistlerin çekim merkezi olacağı konuşuluyor. Beş yıl içinde Antalya’da, Ankara’da, Doha’da, Dubai ve Abu Dhabi’de katılımcı markaların da yer aldığı Türk Lezzet Müzesi açılması planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir