Polikarbon çikolata kalıpta, çikolata nasıl yapılır?

 

Polikarbon çikolata kalıba, şekil verme aşaması 

Eritip soğuttuğunuz çikolataya şekil vermek için polikarbon kalıplar kullanmanız önemlidir. Bu kaplar hem çikolatanın parlaklığının görünür olmasını hem de çikolataların kalıplardan kolay bir biçimde ve şekli bozulmadan çıkmasını sağlar.

Polikarbon çikolata kapları, oldukça farklı biçimlerde üretilmektedir. Sıradan çikolata şekilli kalıpların yanı sıra, polikarbon çikolata kalıbı kalpli, polikarbon çikolata kalıbı yıldızlı, polikarbon çikolata kalıbı karikatürlü, polikarbon çikolata kalıbı çan, polikarbon çikolata kalıbı kare, polikarbon çikolata kalıbı diamond, polikarbon çikolata kalıbı kalipli çizgili, polikarbon çikolata kalıbı yumurta ve çeşitli hayvanların şeklinin bulunduğu kalıplar mevcuttur. Bunları, çikolata yapımı uğraşınıza renk katmanız için tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu kaplarda yapacağınız çikolataları eminim çocuklarınız da çok sevecektir.

Çikolatalara şekil verme aşamasına geri dönersek, öncelikle çikolatayı sade mi yoksa çeşitli mi yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bazen, çikolata yapımı işlemi, sadece çikolatayı farklı bir şekle sokmak için yapılabilir. Diğer yandan hem şekil hem de ek içerik eklemek için de çikolata yapımı uğraşına girilebilir. Eğer sade bir çikolata elde etmek istiyorsanız, çikolatayı kaplara doğrudan doldurabilirsiniz. Eğer içine çeşitli meyveler veya kuruyemişler eklemek istiyorsanız da kapların sadece yarısına kadar doldurun. Sonra içine, eklemek istediğiniz malzemeyi koyun ve tamamını doldurun.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir