Pastacılık ekipmanları nelerdir?

 

Geçmişi çok eskilere dayanan pastacılık, günümüzde özellikle butik pastacılığın gelişmesiyle pek çok kişi tarafından profesyonel bir meslek dalı veya hobi olarak icra ediliyor. Seri üretim olarak hazırlanan pastane pastalarından farklı olarak kişiye özel hazırlanan, daha modern tasarımların ve daha pahalı malzemelerin kullanıldığı butik pastacılık bir sanat dalı olarak görülüyor.

Süsleme konusunda sınır tanımayan ve gelişimini pastacıların hayal gücüne bırakan butik pastacılık konusunda eğitim veren pek çok kurs, seminer ve workshoplar kendini geliştirmek isteyen pastacılarla dolup taşıyor.

Butik pastacılığın püf noktalarını öğrenen ve hayal gücü sınır tanımayan pastacıların kaliteli ve lezzetli bir pasta ortaya çıkarması içinse pasta ekipmanları konusunda doğru ve eksiksiz bir seçim yapması gerekiyor.

Pastacılığın bu kadar rağbet görmesiyle haliyle sayısız pasta ekipmanı çeşidi de pastacıların beğeni ve zevkine sunuluyor. Özellikle pasta süsleme konusunda pek çok farklı ürün pastacıların ilgisini çekiyor. Yetenek, beceri ve ürünlerini doğru pasta ekipmanlarıyla buluşturmak isteyen pasta ustaları, karar vermek de zorluk çekince kendilerini ekipman seçiminde doğru şekilde yönlendirecek bir rehbere ihtiyaç duyuyorlar.

Pastacıların işlerini kolaylaştırmak ve doğru ürünleri bulmalarına yardımcı olmak üzere olmazsa olmaz pastacılık ekipmanlarını sizler için derledik.

En sık tercih edilen pasta ekipmanları;

a)Pasta ve Kek Kalıpları

a.a)Metal Kalıplar

-Manolya Kek Kalıbı

-Fırıldak Kek Kalıbı

Ayarlı Çelik Pasta Çember / Köşeli

Ayarlı Çelik Pasta Çember / Yuvarlak

b)Yardımcı Pastane Ekipmanları

Silikon Yanmaz Spatula 

Krema duy seti

Krema torbası

-Merdane

Pasta şablonu

-Pasta bıçağı

Pasta maşası

-Pasta altlığı

-Pasta ütüsü

Pasta taşıma thermobox

 

İhtiyacınız olan ürünleri, pastacılık ekipmanları konusunda en kaliteli ürünleri geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyat politikalarıyla pastacılarla buluşturmayı ilke edinen www.zaferendustriyelmutfak.com’dan temin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir