Gastronomi sektörünün dünyaca ünlü yıldızları Gastromasa’da

Sözen Organizasyon tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan “Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı” 2 Aralık 2017’de Haliç Kongre Merkezi’nde, gastronomi sektörünün dünyaca ünlü yıldızlarını “Ürün”ü konuşmak üzere bir araya getiriyor.

Gastromasa yaklaşıyor.Gastromasa Konferansı; otel, restoran, gastronomi profesyonellerini, yatırımcıları, yöneticileri ve yerli-yabancı şefleri ortak bir platformda buluşturmak amacının yanı sıra Türkiye’de gastronominin gelişimine katkı sağlamak, Türk mutfak kültürünü dünyaya tanıtmak, dünya gastronomisini Türk gastronomisiyle buluşturarak bir sinerji yaratmak, Türkiye’nin önemli turizm ve gastronomi destinasyonları arasında yer almak amacıyla yola çıkıyor.

Konuk şehir Gaziantep

Dünya gastronomisinde önemli konferans markalarından biri haline gelmeyi hedefleyen Gastromasa Konferansı’nın bu seneki konuk şehri, UNESCO’nun 2016 yılında gastronomi ödülüne layık gördüğü Gaziantep. Local Chef etkinlikleri kapsamında, Gaziantep’in yöresel yemekleri ve workshopları yapılacak.

Dünyaca ünlü şef ve yerel kahramanların katılımcıların sorularını yanıtlayacağı ve karşılıklı sohbet gerçekleştireceği Chef Chat de, etkinliğin ilgi çekici içeriklerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir