Cafe açmak için hangi malzemeler gerekli?

Hayatınızı değiştirecek bir karar vermek üzeresiniz. Yeni bir atılım yapmak için aklınızda planlar var. Cesaretinizi topladınız ve bir cafe açmaya karar verdiniz. O andan itibaren ilk aklınıza gelen düşüncelerden biride cafe malzemeleri. Hangi mutfak malzemeleri cafe açmak için gereklidir? Cafe malzemeleri nelerdir? Cafe ekipmanları nereden temin edilir? İşte bu gibi sorularınıza cevap bulabileceğiniz cafe malzemeleri yazımızla karşınızdayız.

Cafe malzemeleri nelerdir?

Öncelikle cafeniz için kullanılacak ekipmanların belirlenmesi gerekli ve önemlidir. Ekipmanların belirlenebilmesi için hiç kuşkusuz en önemli husus işletmenizin ne tür bir cafe olacağına karar vermektir. Menünüzde yer alan ürünlere göre ekipman seçmeniz gerekmektedir.

Bulaşıkhane Ekipmanları

Ne tür bir cafe olursa olsun, elbette ki bulaşık çıkacak. Bu yüzden önceliğimizi bulaşıkhane ekipmanlarına vererek başlamalıyız. Bulaşık yıkama makinesi, bulaşık yıkama basketleri, ön yıkama duşu açacağınız cafe için gereken bulaşık malzemeleridir. Bu ürünler arasından ihtiyacınız olan kapasite ve özelliği belirleyerek seçim yapmanız gerekecektir. Seçimi yaparken günlük kaç müşteri hedefiniz olduğunu belirleyip, bu sayının biraz üstünde kapasitesi olan ürünlerine yönelmeniz sizin için uygun bir şeçim olabilir.

İçecek Ekipmanları

Şimdide en önemli bölümlerden biri olan içecek ekipmanlarına bakalım. Müşterileriniz cafenize geldiğinde hemen bir içecek sipariş edip, rahatlamaya ve keyifli vakit geçirmeye çalışacaktır. Türk insanının en önemli içeceği olan çay ve kahve ile içecek malzemelerine başlamamız gerekli. İlk içecek ekipmanımız o halde çay otomatı olarakta bilinen çay makinesi olmalıdır. Önceden uyarısını yaptığımız gibi günlük müşteri kapasitenizi belirlemeniz, çay makinesi tercihinizi yaparken size yardımcı olacaktır. Kahve ekipmanları için ise olmazsa olmaz ürünümüz tabiki türk kahvesi makinesi. Günümüzde kahve menüsü zengin olan birçok cafe müşteriler tarafından daha çok tercih edilmekte. Bu durumu göz önünde bulundurursanız filtre kahve makinesi, espresso makinesi, cappucino makinesi, kahve değirmenleri ve kahve öğütücüler gibi ürünleride alarak hem kahve menünüzü zenginleştirmiş hemde müşterilerinize bol alternatifli bir kahve keyfi sunabilirsiniz.

Sadece çay ve kahve değil bir cafenin olmazsa olmaz içeceklerinden meyve suları mutlaka menünüzde yer alacaktır. Meyve suyu hazırlamak için katı meyve presi ve portakal sıkma makinesi ihtiyacınızı sakın göz ardı etmeyin. Bunların yanında salep-sıcak çikolata makinesi, şerbet-ayran soğutucu ve içeceklerinizi soğutmak için slush soğutuculara, buzdolabı, deep freeze ihtiyacınız olacaktır. Sıcak yaz günlerinde müşterileriniz sıcak ürünler yerine soğuk içeceklere yöneleceğinden buz makinesi ve buz kırıcı ekipmanlarıda listeye yazmamızda fayda var.

Yiyecek Ekipmanları

Müşterileniz günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için cafenize geldiğinde aç olduklarını hissederek, yemek siparişi verecekler. Menünüzde bulunduracağınız yemeklere göre uygun ekipman seçmeniz gerekecektir. Şimdi de atıştırmalıklar, salatalar, ana yemekler, soslar gibi ürünlerin hazırlanabilmesi için hangi malzemelerin gerektiğine bir bakalım.

Atıştırmalık menüler için çorba ısıtıcıekmek kızartma makinesi, hot dog (sosisli) makinesi, krep makinesi, waffle makinesi, tost makinesi ve salamander ihtiyacınız olan ekipmanlardır. Ayrıca kızartma ürünler için fritöz, mikrodalga fırın, ızgara ve pizza fırını menünüze göre listeye eklemeniz gerekebilir.

Ayrıca mutfakta kullanılmak üzere el blender, el mikseri gibi ekipmanlarada ihtiyaç var. Hamur ve unlu ürünler hazırlığında kullanılmak için set üstü mikser (stand mikser) gerekecektir.

Ürünler mutfakta hazırlandı. Şimdi sıra müşteriye siparişini sunma aşamasında. Peki, ihtiyacımız olan servis ve mutfak ekipmanları nelerdir? Mutfak ekipmanları ve ihtiyacınız olan daha fazla ekipmanı aşağıda cafe açmak için gereken cafe malzemelerinin yer aldığı listeyi inceleyerek, temin edebilirsiniz.

Cafeniz için gereken malzeme listesini birlikte yaptık. Gerekli olan ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için sayfanın altına yorum yapabilir, info@zaferendustriyelmutfak.com adresine mail atabilir veya bize 02163748010 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Cafe Malzemeleri Nereden Alınır?

Online alışveriş sitemiz zaferendustriyelmutfak.com

Doğru mutfak ekipmanının tercih edilebilmesi için endüstriyel mutfak ekipmanları alışverişi yoğun dikkat gerektiren süreçlerden biridir. Onlarca alternatif ve marka arasından karar vermek, ihtiyaca en uygun endüstriyel mutfak ürününü satın almak güçtür. Seçenekler arttıkça karar vermek zorlaşır.  Süreç uzadıkça özellikle yoğun olarak çalışan mutfakların işleyişinde aksamalar yaşanabilir.

Online alışveriş sitemiz zaferendustriyelmutfak.com işletmeniz için aradığınız mutfak ekipmanı konusunda en doğru tercihi, işleriniz aksamadan en kısa sürede en kolay şekilde yapabilmeniz için kurulmuş profesyonel bir online alışveriş sitesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir